Mimo, że do świąt został już niespełna tydzień, to jakoś trudno jest mi poczuć prawdziwie świąteczny klimat. Nie pomogło pieczenie piern...

10 filmów w klimacie Świąt Bożego Narodzenia

/
0 Comments

Mimo, że do świąt został już niespełna tydzień, to jakoś trudno jest mi poczuć prawdziwie świąteczny klimat. Nie pomogło pieczenie pierniczków, ubranie choinki ani nawet atakujące ze wszystkich stron mikołajowo - bałwankowe dekoracje.

Brakuje mi tej magii, którą mogłaby dać choćby odrobinka śniegu... Ale na pogodę w tym roku, raczej liczyć nie można. Na szczęście, jest mnóstwo filmów, których akcja dzieje się właśnie w czasie Bożego Narodzenia.
Jeśli, podobnie jak ja, macie ochotę na zimowy wieczór przed telewizorem, ale nie chcecie spędzić kolejnych świąt z Kevinem, to mam dla Was kilka alternatywnych propozycji :)

Nie jest to żaden ranking. Kolejność chronologiczna ;)Miasteczko Halloween / The Nightmare Before Christmas (1993), reż. Henry Selick
Coś dla fanów mrocznej stylistyki Tima Burtona. Dyniowy Król, znudzony obchodzeniem Halloween, wpada na pomysł przejęcia Bożego Narodzenia. Żeby to zrobić, musi zająć miejsce Świętego Mikołaja.
Cud na 34. ulicy / Miracle on 34th Street (1994), reż. Les Mayfield
Magiczny, niezwykle ciepły film dla całej rodziny. Kriss Kringle, zostaje zatrudniony w stojącym na skraju bankructwa sklepie, należącym do Dorey Walker. Mężczyzna, który twierdzi, że jest prawdziwym Świętym Mikołajem, staje się prawdziwą sensacją i pomaga kobiecie wyjść z kłopotów.
To właśnie miłość / Love Actually (2003), reż. Richard Curtis
Mój przedświąteczny must watch. Kocham ten film i nawet nie pamiętam ile razy już go widziałam. Bawi, wzrusza i momentami skłania do refleksji, a Hugh Grant jako tańczący premier, zawsze poprawia mi humor. "To właśnie miłość" to dziesięć przeplatających się historii o miłości, których akcja rozgrywa się w Londynie.
Zły Mikołaj / Bad Santa (2003, reż. Terry Zwigoff
Billy Bob Thornton w roli Świętego Mkołaja? Nie liczcie na poczciwego dziadka z brodą ;) Willy jest zawodowym oszustem, który w przebraniu Mikołaja okrada centra handlowe. Pali, pije i nie znosi dzieci, ale nawet jego zimne serce zacznie topnieć pod wpływem pewnego chłopca...
Ekspres polarny / The Polar Express (2004), reż. Robert Zemeckis
Z pewnością nie można tu narzekać na brak zimowej scenerii ;) Chłopiec, który zaczyna wątpić w istnienie Świętego Mikołaja, zostaje zaproszony w niezwykłą podróż na Biegun Północny.
Holiday / The Holiday (2006), reż. Nancy Meyers
Niezwykle ciepły i uroczy film. Idealny na wieczorny relaks. Dwie nieznające się kobiety, postanawiają zamienić się mieszkaniami na czas świąt. Zmiana otoczenia, pozytywnie wpłynie na każdą z nich.
Cztery Gwiazdki / Four Christmases (2008), reż. Seth Gordon
Przezabawna i szalona komedia. Zarówno rodzice Kate, jak i Brada są rozwiedzeni. Młode małżeństwo musi więc w ciągu jednego dnia, odwiedzić osobno każde z nich.
Opowieść wigilijna / A Christmas Carol (2009), reż. Robert Zemeckis
Ten tytuł zna chyba każdy. To kolejny świąteczny klasyk na mojej liście. Adaptacja powieści Charlesa Dickensa, której głównym bohaterem jest Ebenezer Scrooge. W Wigilię Bożego Narodzenia, nawiedzają go trzy duchy, które pokazują mu co tak naprawdę liczy się w życiu.
Artur ratuje Gwiazdkę / Arthur Christmas (2011), reż. Sarah Smith
To jedna z moich ulubionych animacji. Tuż przed świątecznym porankiem, okazuje się, że do jednego z dzieci nie został dostarczony prezent. Artur, najmłodszy syn Świętego Mikołaja, wyrusza z misją, która ma na celu naprawienie tego błędu.
Listy do M. (2011), reż. Mitja Okorn
Jest i polska propozycja na mojej liście. Co z tego, że mocno "inspirowana" moim ukochanym "Love Actually"? Jest Maciek Stuhr, są święta, jest miłość. Nie będę się czepiać ;) Film lekki i przyjemny, więc warto obejrzeć chociaż raz.To tyle, jeśli chodzi o moje propozycje. Chętnie poznam Wasze, bo wiem, że filmów w klimacie Bożego Narodzenia jest mnóstwo i na pewno nie widziałam wszystkich. Śmiało podrzucajcie tytuły w komentarzach :) I powiedzcie mi, jak to jest u Was. Czujecie już świąteczny klimat?

Do następnego...
M.Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11


Zobacz również

Brak komentarzy :

Obsługiwane przez usługę Blogger.