Być może to, co chcę dzisiaj przekazać wyda Ci się banalne. Jednak z banalnymi rzeczami często bywa tak, że zaczynamy je dostrzegać dop...

Wielka siła małych rzeczy

/
0 Comments

Być może to, co chcę dzisiaj przekazać wyda Ci się banalne. Jednak z banalnymi rzeczami często bywa tak, że zaczynamy je dostrzegać dopiero, gdy ktoś o nich wspomni i skłoni nas do refleksji.

Większość z nas, żyje szybko i intensywnie. Każdego dnia pędzimy przed siebie nie zwracając większej uwagi na mijanych ludzi i to, co nas otacza. Przytłoczeni masą własnych myśli i obowiązków. Zerkamy tylko obojętnym wzrokiem na te same ulice mijane codziennie w drodze do pracy, na osoby jadące tym samym autobusem, na osiedlowe sklepiki, do których wpadamy czasem po jakąś drobnostkę i małe, przytulne kawiarenki, gdzie od rana ustawiają się kolejki, spragnione kofeinowego zastrzyku energii. Płacą, wychodzą, często w pośpiechu, nawet się nie żegnając. Każdego dnia. Rutyna.

Mam wrażenie, że ludzie stają się coraz większymi egoistami. Nie widzą, albo nie chcą widzieć zbyt wiele poza czubkiem własnego nosa i ekranem smartfona. 
A gdyby tak schować na chwilę telefon i rozejrzeć się wokół? Zamiast siedzieć jak zombie ze wzrokiem wbitym w ekran, podnieś głowę i rozejrzyj się. Może się okazać, że droga, którą codziennie pokonujesz wcale nie jest taka nudna i że wcale tak dobrze jej nie znasz. Spróbuj się czasem zgubić, skręć w uliczkę, którą zwykle omijasz, bo wtedy droga staje się dłuższa. Czasami nie warto iść na skróty, bo może Cię ominąć coś niezwykłego.

Powitaj z uśmiechem sąsiada, którego mijasz wychodząc z domu i zapytaj go jak się miewa. Życz miłego dnia pani w sklepie, która znużona kasuje codziennie setki produktów, a rzadko ktoś okazuje jej życzliwość czy zainteresowanie. Zamiast pędzić przez miasto z kubkiem kawy, usiądź na ławce w parku i wypij ją oddychając świeżym powietrzem i słuchając śpiewu ptaków. Warto się czasem zatrzymać. Tylko na chwilkę.

To przecież tak niewiele, prawda? Jeden mały gest, uśmiech, dobre słowo. Małe rzeczy, które mogą mieć wielką moc. Uśmiech i bycie miłym nic nie kosztują, a mogą sprawić, że dzięki Tobie, ktoś poczuje się lepiej. Pamiętaj o tym i uśmiechnij się. Teraz. Nie ma na co czekać.Do następnego...
M.Źródła zdjęć: 1


Zobacz również

Brak komentarzy :

Obsługiwane przez usługę Blogger.