Lubicie figi? Ja uwielbiam! To jeden z moich ulubionych, jesiennych smaków, bo właśnie o tej porze roku, świeże figi masowo pojawiają s...

Figi: 10 faktów, o których pewnie nie mieliście pojęcia

/
0 Comments

Lubicie figi? Ja uwielbiam! To jeden z moich ulubionych, jesiennych smaków, bo właśnie o tej porze roku, świeże figi masowo pojawiają się w naszych sklepach.

Postanowiłam troszkę poszperać i dowiedzieć się czegoś więcej o tych soczystych, słodkich owocach. Jak się okazało, figi są nie tylko pyszne. Pozytywnie wpływają również na nasze zdrowie i urodę. Oto kilka faktów, o których, podobnie jak ja, pewnie nie mieliście pojęcia ;) 


FAKT 1
Drzewka figowe pochodzą z Azji, ale obecnie uprawiane są głównie w rejonie Morza Śródziemnego. 


FAKT 2
Figi zawierają mnóstwo witamin (C, B1, B2, B6 i PP) oraz składników mineralnych, takich jak: wapń, fosfor, magnez czy żelazo. Dzięki temu, pomagają obniżyć ciśnienie i zredukować stres, oraz działają wzmacniająco na nasze kości. W 100g suszonych owoców, jest tyle samo wapnia, co w szklance mleka!


FAKT 3
Suszone figi, mają najwyższą ze wszystkich owoców, zawartość błonnika pokarmowego, dzięki czemu, pozytywnie wpływają na pracę jelit.


FAKT 4
Suszone figi są dosyć kaloryczne (ok. 249 kcal w 100g), więc osoby dbające o linię, niestety powinny z nich zrezygnować. Świeże owoce zawierają natomiast 74 kcal w 100g.


FAKT 5
Figi stosowane są w medycynie niekonwencjonalnej. Podobno, ugotowane w mleku owoce, są świetnym lekiem na ból gardła.
FAKT 6
Najlepsze figi to te, na których widać biały nalot. Nie jest to pleśń, a wytrącający się z owoców cukier, który świadczy o ich dobrej jakości. Oznacza, że figi są wystarczająco dojrzałe i soczyste.


FAKT 7
Figi zawierają w sobie białka, wywołujące bóle głowy. W związku z tym, mogą zaostrzać objawy migreny.


FAKT 8
Figi wykazują silne działanie antyoksydacyjne, a więc opóźniają procesy starzenia się skóry.


FAKT 9
Figi mają zbawienny wpływ na nasze włosy. Dzięki wysokiej zawartości wapnia, wspomagają produkcję kolagenu, który z kolei wzmacnia strukturę włosów.


FAKT 10
Figi uznawane są za afrodyzjak.Coś Was szczególnie zaskoczyło? A może znacie jeszcze jakieś ciekawostki na temat fig? Chętnie dowiem się czegoś nowego :)Do następnego...
M.Źródła zdjęć: 1


Zobacz również

Brak komentarzy :

Obsługiwane przez usługę Blogger.